Bielizna po mastektomii – jak ją wybrać?

Choroby nowotworowe piersi i często powiązana z nimi mastektomia jest zabiegiem, który prowadzi do usunięcia gruczołu piersiowego. W związku z tym, kobieta najczęściej zaczyna nosić protezy – a to wymaga odpowiednio dobranej bielizny. Jakiej?

Biustonosze dla Amazonek tuż po operacji

Panie, których operacja odbyła się w ostatnim czasie, a blizna wciąż jest niewygojona – powinny stawiać na zupełnie inne rozwiązania niż Amazonki, których blizny są już zasklepione. W pierwszej kolejności konieczna jest duża przewiewność, dzięki której możliwe będzie prawidłowe gojenie się rany. Warto zainwestować w dobrej jakości biustonosz (na przykład marki Amoena), dzięki któremu proces rekonwalescencji będzie szybszy, przyjemniejszy i niezwykle stylowy.

A co potem?

Również w późniejszym okresie, kiedy lekarz potwierdzi całkowite wygojenie się rany, warto inwestować w rozwiązania, dzięki którym kobieta będzie się czuć wygodnie. Protezy piersiowe wkładane w specjalną kieszonkę są z reguły bardzo ciężkie, dlatego konieczne jest zapewnienie sobie maksymalnego komfortu. W związku z tym, dobrej jakości biustonosz dla Amazonki powinien posiadać szerokie ramiączka i łatwo dostępną kieszonkę, do której chowa się protezę. Jednocześnie, warto zwrócić uwagę, by bielizna była estetyczna – bowiem to znacząco wpływa na samopoczucie i samoocenę kobiety.

Nie tylko na co dzień

Oprócz codziennej bielizny, kobieta po mastektomii powinna zakupić również odzież do wypoczynku. Do takich właśnie rzeczy należą stroje kąpielowe dla Amazonek, dzięki którym możliwe jest zachowanie maksymalnego komfortu, a także stylowy wygląd w trakcie wakacji. Na szczęście, coraz więcej marek oferujących bieliznę dla pań po mastektomii stara się o bogate wzornictwo i najwyższa możliwą jakość. To czyni wybór znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Astygmatyzm – do czego prowadzi zaniechanie korekcji wady wzroku?
Next post Kawa w kosmetyce – pielęgnacja twarzy, ciała i włosów