Co zrobić z obwisłą skórą na brzuchu? Polecane kosmetyki, zabiegi i ćwiczenia

Obwisła skóra może pojawić się po ciąży lub po odchudzaniu. Co zrobić z wiszącą skórą na brzuchu? Aby ją zredukować, a nawet całkowicie wyeliminować, można zastosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej oraz ćwiczenia fizyczne.

Wisząca skóra widoczna w rejonie brzucha to problem estetyczny wielu kobiet. Najczęściej jest to efekt nadmiernego naciągnięcia skóry, na przykład przy nadwadze, otyłości albo ciąży, a potem powrotu do wcześniejszej sylwetki.

Kosmetyki na obwisłą skórę na brzuchu

Jeżeli nie wiesz, co zrobić z obwisłą skórą na brzuchu, przede wszystkim pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Razem z nią możesz nawilżyć i uelastycznić skórę, a tym samym zredukować tę nieestetyczną zmianę.

Najlepsze efekty dają kosmetyki wyszczuplające – zawierają intensywnie działające składniki aktywne jak kofeina, cynamon, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, alg, które pobudzają skórę do wewnętrznej odnowy dla efektu spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej, jej lepszego napięcia, wygładzenia. Ważny jest też regularny peeling – złuszczanie skóry.

Przy aplikowaniu kosmetyków najlepiej wykonać masaż, który pomoże we wchłonięciu się preparatu i poprawi kondycję obwisłej skóry na brzuchu. Można zastosować różne masażery, masaże bańką chińską.

Zabiegi redukujące wiszącą skórę na brzuchu

To najlepsza odpowiedź na pytanie: co zrobić z obwisłą skórą na brzuchu? Specjalistyczne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują jeszcze lepszą skuteczność niż domowa pielęgnacja.

W gabinetach czeka szeroka gama procedur do wyboru, między innymi to:

  • terapia ultradźwiękami
  • radiofrekwencja
  • mezoterapia igłowa
  • masaż LPG – endermologia
  • laser frakcyjny CO2

Zabiegi medycyny estetycznej, które najczęściej wykonuje lekarz dermatolog łódź, pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.

Niestety, czasami zdarza się, że tkanki jest tak dużo, że jedynym rozwiązaniem może być zabieg chirurgiczny polegający na jej wycięciu – to tak zwana plastyka brzucha, inaczej abdominoplastyka.

Ćwiczenia fizyczne na obwisłą skórę brzucha

Żeby zredukować skórę na brzuchu, warto także pamiętać o systematycznych ćwiczeniach. Dzięki nim można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, wzmocnić mięśnie brzucha i przy tym poprawić całą swoją sylwetkę.

Na obwisłą skórę brzucha polecane są ćwiczenia jak:

  • brzuszki z podniesionymi nogami
  • skłony do podłogi
  • siady na macie
  • unoszenie nóg z obciążeniem

Bardzo dobrze sprawdzają się również treningi cardio, treningi interwałowe, które dobrane są specjalnie do typu problemu, żeby zredukować nadmiernie wiszącą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kawa w kosmetyce – pielęgnacja twarzy, ciała i włosów
Next post Architektura placówki medycznej. Jak projektuje się szpitale, kliniki, gabinety?