Energia i dobre samopoczucie dzięki działaniu ziół

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Przez długie wieki zanim wynaleziono antybiotyki i leki przeciwbólowe ludzie musieli radzić sobie z chorobami i bólem na wiele różnych sposobów. Stąd też udało się odkryć dobroczynne działanie wielu ziół i roślin polnych, które odpowiednio przygotowane wpływają na kojenie bólu, poprawę zdrowia, a także sprzyjają zachowaniu młodości i urody. Przykładowo, napary z pokrzywy (tej rośliny jakoś nie darzymy szczególną sympatią) mają bardzo korzystny wpływ na oczyszczanie organizmu, mają także działanie moczopędne.

Jak działają zioła?

Mięta i melisa działają delikatnie relaksująco i korzystnie na trawienie. Rumianek (wykorzystywany jest również w pielęgnacji włosów) również pomaga na problemy z układem trawiennym, a oprócz tego działa antyalergicznie i przeciwzapalnie oraz rozkurczowo. Pozytywne działanie ma również dziurawiec, który działa bakteriobójczo, delikatnie poprawia nastrój, pomaga w problemach ze snem.

Zioła lecznicze są elementem medycyny naturalnej stosowanym najczęściej w postaci różnego rodzaju naparów. Niektóre z nich są także znakomite do różnego rodzaju nalewek.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next post Jak zachować jędrną skórę