Jak dobrać kolory henny do urody?

Wiele osób pragnących zmiany wyglądu, decyduje się na koloryzację włosów. Nie chcąc jednak niszczyć ich struktury chemicznych farbami, wybiera naturalne zioła. Sprawdź, jakie są kolory henny!

  1. Czym jest henna? Jak wpływa na kondycję włosów
  2. Jak stosuje się hennę do koloryzacji włosów?
  3. Jakie są kolory henny?
  4. Jakie zioło pozwala uzyskać ciepły odcień brązu?
  5. Najpopularniejsze zioła wykorzystywane do naturalnej koloryzacji włosów
  6. Czy włosy po hennowaniu można rozjaśniać?

Kolory henny, a w zasadzie innych ziół obecnych na rynku pozwalają na bardzo szeroką koloryzację. Od odcieni miedzianych, miodowych blondów, aż po czerń, ciepły brąz i grafitowe połyski. Naturalna koloryzacja nie jest bardzo trudna, lecz wymaga więcej wiedzy i umiejętności niż stosowanie klasycznych farb dostępnych w drogeriach. Dzięki umiejętnemu nakładaniu ziół można nie tylko zmienić kolor włosów, lecz również znacząco poprawić ich kondycje!

Czym jest henna? Jak wpływa na kondycję włosów

Naturalne koloru włosów u kobiet mogą stanowić pełną paletę barw, lecz i tak wiele z nich pragnie ich zmiany. Henna to naturalny barwnik pozyskiwany z rośliny nazywanej lawsonią bezbronną. Służy zarówno do malowania skóry, jak i włosów. Osiągany z jej wykorzystaniem kolor jest intensywnie czerwony. Zawiera w sobie szereg składników odżywczych poprawiających kondycję oraz pogrubiających włosy.

Jak stosuje się hennę do koloryzacji włosów?

Podczas koloryzacji henną warto mieć na uwadze, że zmieniając proporcje różnych gatunków ziół, temperaturę przygotowywania oraz dojrzewania mieszanki, a także rodzaj wykorzystanego płynu można każdorazowo uzyskać inny efekt.

Proszek henny należy rozprowadzić w ciepłej wodzie w ceramicznym naczyniu. Można dodać do niego sok z cytrusów, a także inne zioła.

Jakie są kolory henny?

Obecnie na rynku można spotkać różnorodne kolory henny. Warto mieć jednak na uwadze, że henna sama w sobie występuje jedynie w kolorze rudym. Wszystkie inne kolory uzyskuje się dzięki mieszankom innych ziół.

Jakie zioło pozwala uzyskać ciepły odcień brązu?

Dobór odpowiedniego koloru włosów podczas farbowania ziołami nie jest tak oczywisty jak przy farbach. Chcąc osiągnąć brązowe włosy, należy skorzystać z indygo, ewentualnie w delikatnym połączeniu z cassią.

Najpopularniejsze zioła wykorzystywane do naturalnej koloryzacji włosów

Grafitowa henna nazywana indygo oraz złota cassia to jedna z najpopularniejszych ziół dostępnych na rynku. Czasem wszystkie zioła nazywane są henną, lecz jest to wprowadzanie w błąd.

Czy włosy po hennowaniu można rozjaśniać?

Wielu fryzjerów twierdzi, że po hennowaniu nie można rozjaśniać włosów. Jest to jednak jedynie kwestia ich niewiedzy, ponieważ to indygo nie można rozjaśniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Biotyna – niezbędna dla pięknych włosów i paznokci. Właściwości, źródła i dawkowanie biotyny
Next post Odżywka artego – zaufaj naturalnej sile