Zniszczone włosy to najczęściej efekt prostowania, farbowania lub rozjaśniania. Codzienna stylizacja suszarką czy lokówką również destrukcyjnie wpływa na kosmyki, czego efektem mogą być rozdwojone końcówki. Na zniszczone włosy można stosować specjalne kosmetyki, domowe maski i odżywki, a także pielęgnacyjne zabiegi w salonie fryzjerskim.

Kosmetyki na zniszczone włosy

Najczęstsze problemy zniszczonych włosów to rozdwojone końcówki, łamliwość, matowość i suchość. Do codziennej pielęgnacji takich kosmyków niezbędny jest dobry szampon regeneracyjny.  Kosmetyki, takie jak odżywki do włosów, mogą zawierać w sobie olej lniany lub migdałowy, który ma właściwości nawilżające. Prowitamina B5 w preparatach pielęgnacyjnych głęboko regeneruje zniszczenia włosów, a także wzmacnia i uelastycznia. Na rozdwojone końcówki należy nakładać serum odżywcze, np. z zawartością kwasu mlekowego, który odbudowuje uszkodzenia rdzenia włosa. Po każdym myciu można stosować lekkie mgiełki nawilżające i ułatwiające rozczesywanie.

Odżywianie włosów u fryzjera

Popularnym zabiegiem odżywczym na włosy jest keratynowe prostowanie. Głównym celem kuracji jest wygładzenie kręconych włosów, ale zastosowanie jej na mocno zniszczonych włosach daje spektakularne efekty. Keratyna wprowadzona w głąb kosmyków powoduje, że wszelkie ich uszkodzenia są wypełnianie. W efekcie włosy po zabiegu są maksymalnie wygładzone, błyszczące i miękkie w dotyku.

Sauna na włosy to kuracja, która wspomaga ich regenerację. Zabieg polega użyciu mgły wodnej, którą wytwarzają fale ultradźwiękowe. Ułatwia to wnikanie substancji odżywczych zastosowanych w czasie kuracji w najgłębsze struktury włosa.

W salonie fryzjerskim można także skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem ozonu. Kuracja przeznaczona jest w szczególności dla osób, które mają problem z wypadaniem włosów. Ozon, oprócz tego, że oczyszcza skórę głowy i usuwa z niej bakterie, to dodatkowo pobudza krążenie i porost cebulek.

Jak odżywić włosy zniszczone domowymi sposobami?

Wygląd zniszczonych włosów można poprawić domowymi sposobami. Maska z siemienia lnianego odżywia i wygładza kosmyki. Po jej zastosowaniu włosy są gładkie i miękkie w dotyku. Podobne działanie ma odżywka z żółtek jaj i oleju. Domowy kosmetyk ma silne działanie nawilżające, dlatego nie powinno się go stosować częściej jak 1 w tygodniu. Do pielęgnacji włosów, np.: po stosowaniu farby do włosów, w domu można także używać nafty kosmetycznej oraz olejów, takich jak: kokosowy, rycynowy czy sezamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *