Owoce i warzywa w codziennej diecie

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Ze względu na szybkie tempo życia bardzo trudno zadbać o to, by zdrowo się odżywiać. Zdrowa żywność ma jednak bardzo duży wpływ na nasz organizm i samopoczucie, dlatego warto dołączyć ją do naszych priorytetów.

Nie chodzi nawet o to, że powinniśmy kupować wyłącznie najbardziej ekologiczne produkty, ale po prostu powinniśmy w naszej diecie skoncentrować się na zdrowszych produktach, czyli warzywach i owocach.

Zdrowe owoce i warzywa

Dlaczego powinniśmy jeść tyle warzyw i owoców? Przede wszystkim dlatego, że są one źródłem bardzo cennych cukrów złożonych, które są paliwem dla naszego ciała i mózgu. Warto warzywa dodawać do każdego z posiłków – do śniadaniowych kanapek możemy dodać pomidora, sałatę, rzodkiew, do obiadu dużą porcję świeżej surówki, a na kolację również warzywa w różnej postaci.

Owoce możemy natomiast jeść na drugie śniadanie i na deser, zastępując nimi często podjadane czekoladki. Jeśli uwielbiamy przekąski, zamiast ciasteczek możemy codziennie podgryzać surowe marchewki – przekonamy się, że szybko można przyzwyczaić się do takiej diety.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak zachować jędrną skórę
Next post Zdrowe ćwiczenia dla każdego – joga