Rodzaje wyrobów chłonnych dla dorosłych: wkładki, majtki chłonne, pampersy

Środki chłonne pomagają w codziennym funkcjonowaniu osób doświadczających inkontynencji – nietrzymania moczu. Jakie rodzaje wyrobów dostępne w specjalistycznym sklepie ortomedico.pl i czym należy kierować się przy ich wyborze?

1. Wkładki na nietrzymanie moczu

Wkładki urologiczne to rodzaj dyskretnych wyrobów chłonnych, które stosowane są w przypadku lekkiego, średniego i ciężkiego nietrzymania moczu. Ze względu na swoją budowę przypominają zwykłe wkładki higieniczne lub podpaski i mogą być łatwo noszone razem z osobistą bielizną.

Producenci oferują wkładki urologiczne w wielu wariantach do wyboru, między innymi dla kobiet i dla mężczyzn, na dzień i na noc, a także w różnych stopniach chłonności, które dobiera się zależnie od zaawansowania dolegliwości.

2. Majtki chłonne na nietrzymanie moczu

Drugi rodzaj wyrobu stosowanego na nietrzymanie moczu to majtki chłonne. Mają one postać bielizny wyposażonej we wkład chłonny, która przeznaczona jest do stosowania jako bielizna osobista.

Majtki chłonne rekomendowane są w przypadku średniego i ciężkiego nietrzymania moczu, zapewniając większy stopień pewności niż wkładki urologiczne.

W sprzedaży można znaleźć różne warianty majtek chłonnych pod kątem ich wzorów, kolorów, wykończenia, chłonności.

3. Pampersy na nietrzymanie moczu

Pod tym terminem znajdują się pieluchomajtki dla dorosłych, które wyposażone są w zapięcia na rzepy, dlatego są łatwiejsze w zakładaniu w przypadku osób obłożnie chorych. Sprawdzają się także w przypadkach średniej i ciężkiej inkontynencji.

Często można spotkać się z pytaniem: co lepsze pampersy czy pieluchomajtki dla dorosłych? Najczęściej mowa wtedy o tym samym wyrobie, jednak pod pojęciem pieluchomajtek niektóre osoby mają na myśli majtki chłonne. Wówczas dobór zależny jest od stopnia aktywności użytkownika. Dla osób aktywnych polecane są wygodniejsze majtki chłonne, natomiast dla tych, które są obłożnie chore – pampersy na rzepy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zapalenie żołądka – jaka dieta jest najlepsza?
Next post Jak bezpiecznie wspomóc odchudzanie – poradnik