Wyroby medyczne dla kobiet. Co pomoże w kobiecych dolegliwościach?

Kobiety narażone są na niektóre schorzenia w wyższym stopniu niż mężczyźni. Kobiece dolegliwości wymagają właściwego leczenia – także poprzez odpowiednio dobrane wyroby medyczne.

Obuwie profilaktyczne i ortopedyczne

Halluksy, nagniotki, modzele, ale również żylaki, stopa cukrzycowa, dolegliwości stawowe, bóle w okolicy bioder i kręgosłupa – to tylko niektóre objawy związane z nieprawidłową budową i pracą stóp. Mogą one wynikać z noszenia obuwia na wysokim obcasie, ale również być efektem wad wrodzonych, nabytych, schorzeń, na przykład cukrzycy.

Aby zapewnić właściwy komfort i zdrowie chodu, wskazane są odpowiednie buty profilaktyczne i ortopedyczne wyróżniające się specjalną budową. Mają poszerzoną konstrukcję, by nie powodować ucisku, niskie, dobrze amortyzowane obcasy, wyprofilowane wkładki wewnętrzne.

Damskie obuwie ortopedyczne, czy profilaktyczne można zakupić również w wielu modnych wzorach – półbuty, czółenka, sandały, kozaki czy botki. Szeroka gama wariantów pozwala na dopasowanie zdrowotnych butów do indywidualnego stylu.

Wyroby medyczne na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość dotykająca wielu kobiet. Najczęściej diagnozowane jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, które pojawia się w trakcie kichania, kaszlu, podnoszenia ciężkich przedmiotów. Jest to efekt osłabienia mięśni dna miednicy, uszkodzenia cewki moczowej, a także pojawia się jako konsekwencja zmian hormonalnych menopauzy. Diagnozuje się także nietrzymanie moczu z naglącym parciem, które jest związane z nadwrażliwym, nadreaktywnym pęcherzem.

Problemy z trzymaniem moczu są dla wielu kobiet codziennością. Na szczęście, dzisiaj do wyboru są specjalne wyroby chłonne, które mogą zapewnić suchość i czystość przez cały dzień oraz w nocy.

Kobiety doświadczające nietrzymania moczu mogą zadbać o swój codzienny komfort przez wyroby medyczne na nietrzymanie moczu. W lekkich stanach poleca się specjalne wkładki oraz podpaski o różnych stopniach chłonności. Są cienkie i dyskretne, dlatego można stosować je ze zwykłą bielizną bez obaw o wilgoć oraz nieprzyjemny zapach. Natomiast przy średnim i ciężkim nietrzymaniu moczu stosuje się majtki chłonne i pieluchomajtki.

Biustonosze pooperacyjne i protezy piersiowe

Rak piersi nie jest już wyrokiem – wcześnie wykryty pozwala na powrót do zdrowia. Leczenie nowotworów piersi jest zależne od stopnia zaawansowania choroby. Gdy zmiana jest duża i złośliwa, przeprowadza się zabiegi mastektomii, czyli amputacji piersi.

Kobieta po zabiegu operacyjnym usunięcia piersi musi przez wskazany czas nosić specjalny biustonosz pooperacyjny o właściwościach kompresyjnych. Chroni delikatną skórę, wspomaga prawidłowy przepływ krwi i limfy, a dzięki temu redukuje ryzyko powstawania obrzęków i siniaków. Biustonosze pooperacyjne produkuje się z przewiewnych tkanin. dla maksymalnej wygody. Szerokie, regulowane ramiączka pozwalają na dopasowanie stanika do sylwetki, a zapięcie z przodu ułatwia zakładanie i zdejmowanie.

Po zagojeniu się ran pomocna będzie proteza piersiowa – umieszczona w specjalnej kieszonce w biustonoszu zapewni symetryczny wygląd ciała i pozwoli znów poczuć się kobieco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rodzaje, diagnostyka i leczenie cukrzycy
Next post Jak zapobiegać próchnicy u dzieci? Podstawowe zasady profilaktyki