Zarażenie ospą podczas atopii

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Atopowe zapalenie skóry, zwane również atopią to choroba dopadająca co raz więcej osób. Najczęściej dotyka ona bardzo małe dzieci. Jest to męcząca choroba nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców. Skóra maluszka jest podrażniona i nadwrażliwa. Występują liczne rany skórne, które należy systematycznie nawilżać i natłuszczać. Rodzice atopików muszą szczególnie uważać, gdy u ich pociech wystąpi atopia z ospą wietrzną.

Atopia z ospą wietrzną to niebezpieczna mieszanka. Skóra dziecka zostaje pokryta oprócz wypryskami atopowymi, również pęcherzami ospowymi. Leczenie wymaga od rodziców systematyczności i precyzji. Trzeba uważać, by nie podrażnić skóry, stosować odpowiednie środki na odpowiednie rany. W przypadku krostek ospowych należy je wysuszać, zaś atopowe – nawilżać.

Dziecko jest przy tym bardziej narażone na przedostanie się do organizmu szkodliwych drobnoustrojów. Zwiększa się również podatność na działanie wirusów i bakterii. Kwarantanna jest dłuższa niż u osoby chorującej na samą ospę, a przy tym zwiększa się ryzyko wystąpienia komplikacji, mogących spowodować nawet zapalenie mózgu.

Co więc zrobić, aby u naszych dzieci nie wystąpiła atopia z ospą wietrzną? Należy jak najszybciej zaszczepić dziecko. Szczepionka daje prawie stuprocentową gwarancję niewystąpienia ospy wietrznej, więc jeden problem mamy już z głowy. Z samą atopią łatwiej sobie poradzić. Jest to choroba niezakaźna i stosunkowo mało groźna. Jednak bywa męcząca. Osoby nią dotknięte borykają się z podrażnieniami i wypryskami, które są na porządku dziennym. Atopowe zapalenie skóry wymaga ciągłej dbałości o skórę. Jest ona sucha, więc należy ją natłuszczać i nawilżać. Atopia jest dodatkowo chorobą przewlekłą, a więc charakteryzuje się długim czasem trwania i wolnym postępem zmian.

Dlatego tak ważne jest, aby nie dopuścić do połączenia atopii z ospą wietrzną. Tej pierwszej niestety trudniej jest zapobiec. Zwłaszcza, jeżeli ktoś z naszej rodziny na nią chorował. Wtedy tym bardziej powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby zapobiec ospie.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Aby serce było zdrowe
Next post Ochrona skóry dla pacjentów ze stomią jest możliwa