Zestawy infuzyjne Medtronic – rodzaje, refundacja NFZ

Terapia z użyciem pompy insulinowej pozwala diabetykom na prowadzenie aktywnego, komfortowego życia. Wychodząc naprzeciwko potrzebom osób z cukrzycą, firma Medtronic oferuje różne warianty zestawów infuzyjnych, które można dopasować do indywidualnych wymagań użytkownika.

Pompy insulinowe zrewolucjonizowały leczenie cukrzycy typu 1. Dzisiaj korzysta z nich wielu pacjentów, by stale dostarczać insulinę do organizmu. Jednym z niezbędnych elementów potrzebnych do korzystania z pompy insulinowej jest zestaw infuzyjny – dren łączący pacjenta z urządzeniem, który nazywany jest także wkłuciem.

Zestawy infuzyjne Medtronic dla diabetyków

Firma Medtronic specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnego wyposażenia przeznaczonego dla osób z cukrzycą typu 1 i 2. W jej asortymencie znajduje się również pompa insulinowa MiniMed wraz z niezbędnymi akcesoriami.

Wkłucia do pompy MiniMed to trzy produkty:

  • MiniMed Quick Set – najpopularniejszy, uniwersalny zestaw dla dzieci i dorosłych, który cechuje się prostym stosowaniem i wysokim komfortem
  • MiniMed Sure-T – zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas stałego podawania insuliny
  • MiniMed Silhouette – wyróżnia się największą elastycznością

Jaki zestaw infuzyjny Medtronic wybrać?

Zestawy infuzyjne Medtronic, które oferuje każdy dobry sklep dla diebtyka, umożliwiają dobór konkretnego rozwiązania do potrzeb osoby chorej.

Zestaw infuzyjny Medtronic Quick Set jest dedykowany dla osób doceniających komfort. We współpracy ze specjalnym urządzeniem Quick-Serter jego założenie jest szybkie, łatwe i bezbolesne. Polecany jest dla dzieci i dorosłych o przeciętnej lub mocniejszej sylwetce.

Zestaw infuzyjny Medtronic Sure-T zapewnia optymalne bezpieczeństwo. Zapobiega zatkaniu i zmianie pozycji systemu. Sprawdza się u młodszych i starszych dzieci, kobiet w ciąży i polecany jest dla osób uczulonych na teflon.

Zestaw infuzyjny Medtronic Silhouette to najbardziej elastyczne wkłucie. Założenie odbywa się w szerokim kącie, więc umożliwia dopasowanie głębokości wkłucia. Jest on polecany dla osób szczupłych, dzieci i dorosłych, w tym także dla osób aktywnych.

Refundacja wkłuć Medtronic dostępna przez internet

Udostępniona przez NFZ refundacja Medtronic pozwala na zakupienie zestawów infuzyjnych w niższej cenie. Refundację na produkty Medtronic można zrealizować również w internetowych sklepach dla diabetyków.

Po refundacji na zestawy Sure-T, Silhouette oraz Quick Set cena zależna jest od posiadanych przez pacjenta uprawnień. Osobom z cukrzycą typu 1 do 26. roku życia i kobietom ciężarnym przysługuje refundacja 100%, natomiast osobom powyżej 26. roku życia 70%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czy sztuczne słodziki są szkodliwe dla zębów?
Next post Rodzaje, diagnostyka i leczenie cukrzycy